RODO
 Klauzula informacyjna

Dziś jest: 18 października 2018,     Imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła
  Strona główna\ ...\ Aktualności

MUKS Libero Basznia Dolna na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w warcabach 100-polowych

Od 28 października do 4 listopada w Dąbkach k. Darłowa odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w warcabach 100-polowych do lat 10,13,16 i 19.

W turnieju wzięli udział zawodnicy z 18 państw: Chin, Francji, Belgii, Holandii, Mongolii, Surinamu, Rosji, Czech, Łotwy, Niemiec, Litwy, Estonii, Białorusi, Kazachstanu, Ukrainy, Węgier, Włoch i Polski.

W kadrze Polski znalazło się pięciu zawodników MUKS Libero Basznia Dolna: Łukasz Malec i Patryk Żak w kategorii chłopców do lat 10,Kinga Krzych do lat 10 dziewczyn, Zuzanna Bosak w kategorii do lat 13 oraz Dawid Mańczak do lat 19.

W kategorii dziewczyn do lat 10 Kinga Krzych po porażce w ostatniej partii z Chinką Xue Qijuan ukończyła turniej na 17 miejscu w gronie 30 zawodniczek. W kategorii dziewczyn do lat 13 Zuzanna Bosak remisując ostanią rundę z Białorusinką ostatecznie znalazła się na 18 pozycji w stawce 30 rywalek. W kategorii chłopców do lat 10 Łukasz Malec po porażce w ostatniej partii spadł na 25 miejsce, a Patryk Żak remisując ukończył turniej na 28 pozycji. W kategorii do lat 19 Dawid Mańczaka remisując w 9 rundzie z Węgrem zajął 35 miejsce.

Wyjazd zawodników był możliwy dzięki dotacji Fundacji PZU oraz wsparciu Wójta Gminy Lubaczów Pana Wiesława Kapel.

Serdeczne podziękowania dla Pana Witolda Cwynar, Pana Leszka Żukowicza oraz Pani Magdalena Szczybyło, którzy również wsparli nasz klub.

Informacje wprowadził: Tomasz Mach 2017-11-07 09:06:07
Ostatnia modyfikacja: Tomasz Mach 2017-11-07 09:07:26