Jednostki organizacyjne

Dziś jest: 16 stycznia 2018,     Imieniny: Marcelego, Włodzimierza
  Strona główna\ ...\ Aktualności

Maaw Sport Team Lubaczów najlepsi w województwie Podkarpackim

5 marca drużyna Maaw Sport Team Lubaczów wybrała się na Podkarpacką Futsalową Ligę Mistrzów do Krosna reprezentując pierwszy raz Lubaczów w tych rozgrywkach. Spisali się świetnie! Pomimo, że w turnieju brali udział piłkarze z III i IV ligi to właśnie zawodnicy Maaw Sport okazali się najlepsi w województwie Podkarpackim!

Ekipa Maaw Sportu jechała na ten turniej w roli kopciuszka gdyż na papierze była teoretycznie najsłabsza patrząc na obsadę turnieju i drużyny które miały w swoich szeregach zawodników z III i IV ligi. Pokazanie się z dobrej strony w fazie grupowej było planem minimum jakie założyli sobie zawodnicy z naszego powiatu.

Turniej rozgrywany był na zasadach futsalu, a była to nowość dla naszych zawodników grających do tej pory na zasadach wymyślonych przez organizatorów turnieju w Lubaczowie. Mecze grupowe trwały 12 minut więc nie było zbyt wiele czasu na odrabianie ewentualnych strat.

Pierwszy mecz w grupie piłkarze Maaw Sportu zagrali z drużyną Zasanie Dąbrówka. Niestety, nie zaczęli dobrze gdyż praktycznie przez całe spotkanie przegrywali 0:1. Na szczęście w końcówce zdołali wyrównać na 1:1 (nie strzelając przy tym 4 rzutów karnych). Bramkę na wagę remisu strzelił Sebastian Rogowski. Drugi mecz z Dębicą zaczął się podobnie jak pierwszy, strata bramki i znów dążenie do wyrównania i kolejny remis 1:1 stał się faktem. Gola zdobył Rafał Urban.  Ostatni mecz w grupie ze względu na układ tabeli był o wszystko, gdyż piłkarze musieli go wygrać, aby wyjść z grupy. Podobnie jak wcześniej drużyna Maaw Sport Team Lubaczów pierwsza straciła wynik i znów musieli gonić wynik. Solidna gra ostatecznie okazała się skuteczna, gdyż piłkarze z Lubaczowa wygrali mecz - dzięki bramkom Sebastiana Rogowskiego i Rafała Urbana. Awans do kolejnej fazy rozgrywek stał się faktem.

Faza grupowa była bardzo trudna ponieważ pierwszy raz uczestniczyli w tak dużych rozgrywkach, a dodatkowy stres potęgowała ilość zainteresowanych oraz wielka hala. – mówi Łukasz Mazurkiewicz z MaawSport Team

W fazie pucharowej mecze były rozgrywane po 20 minut ze zmianą połów co po trudnych rozgrywkach grupowych było dużym wysiłkiem.

Ćwierćfinał przyszło zagrać jak by się wydawało tego dnia, z najmocniejszą ze wszystkich drużyn ekipą RedBull z Wiązownicy która wygrała zdecydowanie swoją grupę nie tracąc bramki. Drużyna Maww Sportu podeszła do tego spotkania bardzo zmobilizowana co pokazały pierwsze minuty spotkania. Grę głównie prowadziła Wiązownica na połowie zawodników z naszego powiatu, jednak Maaw Team dobrze się bronił,  a rewelacyjnie tego dnia w bramce spisywał się Jakub Tomaszewski. W końcu po kontrze udało się strzelić pierwszą bramkę i wynikiem 1:0 (K.Mazurkiewicz) zakończyła się 1 połowa. Druga połowa zaczęła się znów od natarcia drużyny Red Bulla, co szybko przyniosło efekt w postaci bramki i wyrównania stanu bramkowego. Mecz dalej toczył się pod dyktando zawodników z Wiązownicy jednak i tym razem z kontry ruszyła drużyna Maaw Sportu co znów przyniosło niespodziewane prowadzenie 2:1 (J.Gutkowski). W końcówce drużyna Red Bulla wycofała bramkarza i rozpaczliwie dążyła do wyrównania jednak dobrze broniący się Maaw Sport dotrwał do końca i sprawił dużą niespodziankę awansując do półfinału.

W półfinale przyszło się zmierzyć znów z drużyną z Dębicy. W tym spotkaniu zawodnikom z naszego powiatu wychodziło wszystko, co przyniosło aż 5 bramek (2xR.Urban,J.Gutkowski,K.Pukas,K.Mazurkiewicz  przy stracie tylko jednej co było najwyższym wynikiem tego dnia,  a drużyna z Dębicy w tym meczu nie miała nic do powiedzenia. Sensacja stała się faktem – Maaw Sport Lubaczów w finale.

W finale na zawodników z powiatu lubaczowskiego czekała drużyna Eurobus Przemyśl która pewnie doszła do finału tracąc tylko 2 bramki.

Finał rozpoczął się fatalnie dla Maww Sport Team Lubaczów. Po szybko straconych 2 bramkach grę prowadziła ekipa z Przemyśla i nic nie zapowiadało pozytywnego zakończenia tego spotkania. Po przerwie gra wyglądała podobnie jak w pierwszej. Po kilku minutach z dosyć dużej odległości na strzał zdecydował się Jarosław Gutkowski, co przyniosło sukces w postaci bramki kontaktowej.

Ta sytuacja podziałała na naszą drużynę bardzo mobilizująco. – opowiada Łukasz Mazurkiewicz

Po chwili było już 2:2 (R.Urban), zawodnicy z Lubaczowa poszli dalej za ciosem i w krótkim czasie strzelili aż 3 bramki i wyszli na prowadzenie 3:2 (R.Urban). Ostatnie 2 minuty to natarcie zawodników z Przemyśla, po wycofaniu bramkarza jeszcze bardziej się nasiliły ataki jednak po stracie piłki na strzał z daleka zdecydował się K. Pukas trafiając do pustej bramki na 4:2 i sensacyjnie Maaw Sport Lubaczów wygrał Podkarpacką Futsalową Ligę Mistrzów pozostawiając w tyle 15 najlepszych drużyn z Podkarpacia.

Warte odnotowania jest że drużynę Maaw Sportu reprezentując Lubaczów i powiat lubaczowski reprezentowali tylko zawodnicy grający w klubach naszej lubaczowskiej a-klasy takich jak: Zdrój Horyniec, Gwiazda Wielkie Oczy, Huragan Basznia Dolna oraz Start Lisie Jamy.

Skład Maww Sport Lubaczów: Rafał Urban, Krystian Pukas, Sebastian Rogowski, Kamil Mazurkiewicz, Jakub Tomaszewski, Józef Hołobud, Kamil Pupka, Jarosław Gutkowski, Adam Nepelski, Piotr Gemuda

Opiekunami drużyny byli: Łukasz Mazurkiewicz, Janusz Dziadosz

Piłkarze Maww Sport Team Lubaczów przypominają, że specjalne podziękowania za finansowe wsparcie wyjazdu należą się: